Get Adobe Flash player

Навігація

Пошук

Форма входу

Статистика

Перегляди статей
2877358

Qr-код

Становлення гімназії

1951 рік
 
1951
– рік заснування загальноосвітньої школи №48 ім. М.Г. Чернишевського з російською мовою навчання. Спочатку, поки шкільна будівля була ще не готова, учні навчалися в декілька змін, і заняття проводилися в приміщеннях сусідніх шкіл, а згодом всі учні і вчителі перейшли у свій, дуже затишний і красивий дім. Він був збудований за традиціями повоєнних часів, з прекрасним фасадом і класичним вестибюлем, прикрашеним колонами і ліпниною. Змінювалися роки і цілі епохи, так чи інакше вони змінювали внутрішній вигляд школи, але сам будинок залишався вірним своєму урочистому і водночас класичному стилю.
Першим директором 48-ої школи була
Ніна Миколаївна Дмитренко
(1951-1956 рр.). У важкі повоєнні роки, коли нашому місту так необхідно було створити реальну структуру середніх навчальних закладів, вона, кваліфікований спеціаліст, фізик за фахом, людина з високим інтелектом, а головне - віддана педагогічній справі, стояла біля витоків 48-ої школи Києва. 14 січня 1951 року пролунав перший дзвоник в стінах цього навчального закладу. Почалась копітка і наполеглива робота по створенню педагогічного колективу однодумців, новаторів, які підвищували свою професійну майстерність, відкриваючи для себе поезію педагогічної роботи. Держава високо оцінила натхненну працю Ніни Миколаївни, нагородивши її орденом Леніна і присвоївши їй звання "Заслужений учитель України". Разом з нею розпочали свій трудовий педагогічний шлях учителі Новосельська Л.С., Дубінська М.С., Купрієнко В.В. - люди, які заклали основу стабільного і працездатного колективу 48-ої "гвардійської", як її називали, з любов'ю учні і вчителі.
Поступово школа почала набирати темп, стаючи справжньою кузнею педагогічних кадрів. Другим директором цього навчального закладу став чудовий методист, математик за фахом, учасник Великої Вітчизняної війни
Петро Миронович Несенюк
 
(1956-1960 рр.). Він успадкував грамотний і висококваліфікований колектив вчителів, але новий директор продовжував вчитися сам і навчав молодих колег. Тоді було створено методичний кабінет, де він зібрав перші необхідні матеріали - це були зерна копіткої та наполегливої роботи колег. Петро Миронович приділяв велику увагу вихованню учнів. Було започатковано хор хлопчиків, який брав участь в міських та районних конкурсах і олімпіадах. Діяльність цієї чудової людини було відзначено медаллю А.С.Макаренка та Знаком "Відмінник народної освіти України". Пізніше Петро Миронович був переведений на роботу в школу № 33, але зв'язків з рідною 48-ою школою він ніколи не поривав.
 
Любов Ісаївна Браницька
(1960-1976 рр.) очолила школу і стала її третім директором. Зацікавлена в своїй роботі, ініціативна і дуже енергійна людина, вона продовжила традиції своїх попередників, визначивши головне завдання, - надання глибоких знань учням з основ наук і їх практичне застосування. Дуже велике значення приділяла Любов Ісаївна розвитку естетичного виховання молоді, підтримуючи творчі зв'язки з Консерваторією ім. П.І. Чайковського, Театральним інститутом ім. І.Карпенко-Карого, Театром опери та балету ім.М.Лисенка. На рахунку директора були цікаві зустрічі з письменниками і композиторами, вечори класичної музики і поезії, експедиційні походи, пошукова робота. Високий науковий рівень викладання предметів забезпечував учням призові місця на олімпіадах в районі і місті.
Добрими помічниками в тих справах були заступники директора Трясунов В.І., Козей Н.В., Курпієнко В.В. - люди відповідальні і досвідчені, роботу яких знали і в районі, і в місті.
Одна з них і стала наступним, четвертим директором 48-ої.
Віра Василівна Купрієнко
(1976-1986 рр.), чий педагогічний стаж 55 років, 45 з них віддала вона нашій школі, спочатку як вчитель української мови і літератури, потім як заступник директора з навчально-виховної роботи, а з 1976 по 1986 рр. - як директор школи.
Чесна і принципова, вона глибоко знала педагогіку і була спроможна спрямувати роботу педагогічного колективу на вирішення важливих освітніх питань. Віра Василівна вчила своїх колег вчитися, по краплях збираючи ті паростки нового, що з'являлися в педагогічній науці тих часів.
Вона була вдячна колегам, що працювали з нею, - за творчість, відданість справі і любов до дітей. Це були першопрохідці, які запалювали своєю енергією серця дітей: Комарова СД.,  Шиндер Г.І., Рябова Є.П., Далада С.Д., Котляревська Р.А., Плисецька І.В.
Віра Василівна обиралася депутатом райради, надавала практичну допомогу молодим вчителям і директорам шкіл, щедро ділилася своїм педагогічним досвідом. Відмінник народної освіти, учитель-методист Віра Василівна відзначена багатьма нагородами, серед яких орден "Знак Пошани".
Здається, ніби-то вчора прийшли до школи молоді колеги Віри Василівни - Габович Надія Опанасівна, Єременко Людмила Авксентіївна, Товкачевська Олена Анатоліївна, Печерська Інна Олексіївна, які кожним своїм кроком підтверджували високе звання "вчителя школи № 48".
У 1986 році колектив очолила молодий, дуже енергійний і ініціативний керівник -
Маріанна Іванівна Босенко.
1991 рік
- школа набула статус школи – гімназії з українською мовою навчання; розроблена Концепція становлення і розвитку гімназії на 1991-2001 р.р.
1992 рік
- створено раду учнівського самоврядування гімназії, розроблено правила гімназійного братерства.
1992 рік
 - започатковано нову традицію – День самоврядування: всі уроки в гімназії проводять батьки учнів – відомі вчені, політики, актори, фахівці з різних професій.
1993 рік
 - обрано піклувальну раду і батьківську раду гімназії, розроблено перше положення про батьківську раду гімназії.
1994 рік
 - розроблено перший варіант авторської програми
«Культура життєвого самовизначення».

1995 рік
 - вийшов перший випуск гімназійної газети «Вісті з Прорізної».
1996 рік
 - гімназії надано статус гімназії гуманітарного спрямування.
1996 рік
 
- перший випуск альманаху дитячої творчості «Щасливий дар душі».
 
2000 рік
 
- започатковано нову традицію «Зоряний крок гімназиста».
2001 рік
 - 10-річчя гімназії – започатковано нову традицію День Наума – посвята в члени ордену «Інтелект гімназії».
2001 рік
 - за вагомий внесок у розвиток освіти та виховання молоді колектив гімназії нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.
2001 рік
 - Указом Президента України на честь 10-річчя гімназії вчителям Товкачевській Олені Анатоліївні та Габович Надії Опанасівні присвоєно звання «Заслужений вчитель України», заступнику директора з навчально-виховної роботи Наумовій Зої Федорівні «Заслужений працівник освіти України», директору гімназії Босенко Маріанні Іванівні – вручено орден княгині Ольги ІІІ ступеня.
2002 рік
 - створення гімназійного театру «Ніка».
2002 рік
 - створення наукового товариства учнів «Ерудит».
 
2003 рік
 - Наказом № 275 від 28.10.2003 року Головного управління освіти і науки м.Києва гімназія визнана одним із кращих загальноосвітніх навчальних закладів міста.
2004 рік
 - наукове товариство «Ерудит» стає колективним членом Малої Академії наук міста Києва.
2004 рік
 
- за результатами атестаційної експертизи наказом № 351  від 17.12.2004 р.  Головного управління освіти і науки гімназія визнана атестованою з відзнакою.
2004 рік 
 - після десяти років експерименту, авторська програма
 «Культура життєвого самовизначення» рекомендована Міністерством освіти і науки України до впровадження в практику роботи загальноосвітніх навчальних закладах України.
2008 рік
 
- гімназійному театру «Ніка» наказом Міністерства освіти і науки України № 733 від 05.08.2008 р. присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив»
2010-2011 навчальний рік
 
- гімназія перейшла на профільне навчання, обравши профіль – іноземної філології.
2011 рік
 - на честь 20-річчя гімназії Указом Президента України вчителям Гончаруку Миколі Дмитровичу та Червінській Надії Михайлівні присвоєно звання «Заслужений вчитель України», директору гімназії Босенко Маріанні Іванівні присвоєно звання «Народний учитель України».
 
2013 рік
 - Гімназійному театру  «Ніка» наказом Міністерства освіти і науки України № 344-к від 15.07.2013 р. присвоєно почесне звання «Народний художній колектив».
2013 рік
 - Наукове товариство учнів «Ерудит» за велику цілеспрямовану роботу з творчо обдарованою учнівською молоддю нагороджено грамотою Президієї Національної Академії Наук України.
2013 рік
 - Сертифікатом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) засвідчено, що гімназія – переможець проекту «Довіра до освіти».
2014 рік
- за результатами атестаційної експертизи наказом № 365  від 10.06.2014 р. Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради на підставі висновку Київської міської регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладів гімназію №48 визнано
АТЕСТОВАНОЮ З ВІДЗНАКОЮ.
2016 рік
 
06 квітня 2016 року трудовий колектив гімназії №48 нагороджений Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед українським народом 
 
Результат пошуку зображень за запитом "kubg.edu.ua"
2016 рік
  З 2016 року гімназія бере участь у дослідно-експериментальній роботі Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Б. Грінченка «Програма розвитку професійної компетентності педагогічного персоналу навчального закладу».
  За час проведення експерименту вчителі гімназії взяли участь у десятках тренінгів, семінарах, практичних курсах, навчання на яких зарахувалося як частина пролонгованого курсу (за накопичувальною системою) 
 
Zaslprcosvita.jpg
2018 рік
За значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та професіоналізм присвоєно почесні звання «Заслужений працівник освіти України» - Бураковій Світлані Юріївні – заступникові директора з навчально-виховної роботи гімназії №48  та Чистяк Олені Іллівні – заступникові директора з виховної роботи гімназії №48 

 

2018 рік
Підтверджено почесне звання «Народний художній колектив» - театр «Ніка» гімназії №48 Шевченківського району міста Києва (Наказ Міністерства освіти і науки України від 28.09.2018 №1035)

 

Чи визнає ТПП України карантин та спалах коронавірусу форс-мажором?

2020 рік

Нестандартний рік в уиовах карантину: навчання в онлайн форматі.

- Рекомендації щодо організації гурткової роботи в період карантину.

- Індивідуальні зустрічі  з учителями 

Фото
2021  рік
 Ювілейний рік. 30- річчя гімназії №48 та 70 річчя від дня заснування школи. Привітання від випускників, учнів, членів ради самоврядування та вчителів на YOUTUBE
2021 рік

01 жовтня 2021 року з нагоди святкування професійного свята – Дня працівників освіти – за сумлінну працю, творчий підхід до викладання основ наук та відданість справі директор гімназії – М. Босенко нагородила відзнакою «За відданість справі» вчителів:
  • Данчук Олену Миколаївну – вчителя географії;
  • Терентьєву Тетяну Миколаївну - вчителя української мови та літератури;
  • Наумова Олега Вікторовича – вчителя фізичної культури;
  • Шевцову Тамару Степанівну – вчителя математики;
  • Савицьку Степанію Михайлівну — вчителя української мови та літератури;
  • Вальосу Ірину Леонідівну – вчителя початкових класів;
  • Тарасевич Серафиму Юріївну – вчителя хімії та біології;
  • Катихіну Марину Олександрівну – вчителя зарубіжної літератури;
  • Тіщенко Світлану Миколаївну - вчителя біології та хімії;
  • Саранчук Ларису Миколаївну - вчителя інформатики;
  • Палійчук Ларису Миколаївну – вчителя початкових класів.
Маріанна Іванівна вручила нагрудний знак «Знання, душу, серце - дітям» вказаним  вчителям гімназії під час святкування професійного свята. Подякою Міністерства освіти і науки України нагороджено  Власову Ірину Олександрівну- вчителя математики гімназії №48, - за сумлінну та бездоганну працю, плідну педагогічну діяльність, високі досягнення у навчанні та вихованні учнівської молоді. Почесною грамотою Київської мвської організації профспілки працівників освіти і науки України нагороджено  Чумак Тетяну Леонідівну - голову первинної профспілкової організації, завідувача бібліотекою гімназії №48,  - за самовіддане служіння профспілковій справі, активну роботу, спрямовану на захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів освітян, зміцнення і збереження профспілкової єдності та з нагоди Дня працівників освіти.
2021 рік
З нагоди 30-річчя гімназії №48 та 70-річчя від дня заснування школи
Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України нагородила ПОЧЕСНИМ ЗНАКОМ імені Анатолія Тимчика директора гімназії №48 Босенко Маріанну Іванівну «За зміцнення соціального партнерства»
Order of Princess Olga 2nd class.jpg
2022 рік
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №676/2022
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, мужність і самовідданість, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм постановляю:
Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня
БОСЕНКО Маріанну Іванівну — директора гімназії № 48 Шевченківського району м. Києва
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
 
2023 рік
В останній період освітня діяльність гімназії№48 направлена на набуття учнями необхідних компетенцій для реалізації їх природніх задатків, прищеплення навичок соціальної адаптації, формування у них критичного мислення.
Із запровадженням карантинних обмежень, пов’язаних з протидією розповсюдження Covid-19, велика увага в гімназії приділяється засвоєнню та застосуванню новітніх освітніх онлайн платформ, комунікаційним, хмарним Інтернет ресурсам, комп’ютерним навчальним програмам для використання під час вимушеного переходу на онлайн та дистанційну освіту.
З початком військової агресії росії, введенням у країні воєнного стану пріоритетним у роботі педагогічного колективу гімназії стало надання якісних освітніх послуг та збереження життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу. Був розроблений алгоритм роботи гімназії під час дії правового режиму воєнного стану в Україні, повністю оснащене укриття на 700 місць, що в повній мірі забезпечує здійснення навчальної діяльності та виконання педагогічними працівниками навчальних програм.